Moje umenie

Výstavy vrcholnej neprofesionálnej tvorby v Dome umenia

Iva Liptáková: Do zvetranej siene vkročíš

Národné osvetové centrum pripravilo 4 výstavy prezentujúce najúspešnejších neprofesionálnych výtvarníkov a fotografov ostatného obdobia.

Vôbec prvýkrát môžete nájsť vo veľkorysých výstavných priestoroch Domu umenia v Bratislave inštalované 4 výstavy spojené do jednotnej koncepcie. V rámci tohto celku sú oddelené štvoricou materiálov – drevo, farba, kov a papier, ktoré nás jeden za druhým sprevádzajú z prvej až do poslednej časti.

Návštevníci sa môžu tešiť na dve autorské výstavy absolútnych víťazov celoštátnych postupových súťaží NOC, ktorí sa prebojovali na vrchol spomedzi tisícky konkurentov. Prvou je výstava Branislava Kunčáka pod názvom Start Art III. s technicky prepracovanými grafikami v komornom priestore kobaltovomodrej uzavretej „miestnosti“ a hravou inštaláciou. Druhou je výstava fotografky Michaely Prableskovej pod názvom Start Art IV., študentky na VŠVU, ktorá návštevníkov ohúri svojimi rozmermi.

Zvyšné dve výstavy sú prehliadkami ocenených autorov celoštátnych kôl súťaží Výtvarné spektrum a AMFO pod názvami Ozveny Spektra a Ozveny AMFO.

Výstavy sú spojením množstva výtvarných techník od kresby, objektu, textilu cez maľbu až po animáciu s dizajnom výstavy od Jakuba Tótha a zastrešením kurátormi Lenou Adamčákovou a Eduardom Klenom.

Priestory Domu umenia sú verejnosti otvorené každú

stredu – pondelok od 12:00 do 19:00

v termíne od 8. apríla do 30. júna 2022.

Branislav Kunčák: Paľova päťka
Michaela Prablesková: Reflections of reality

TEXT: Redakcia

FOTO: Archív Národného osvetového centra