Moje umenie

Najlepšie animované filmy zo súťaže CINEAMA 2019

Film "Face off" Kristíny Bajaníkovej získal na festivale Cineama 2. miesto v kategórii animovaných filmov autorov do 21 rokov.

Slovenská animácia netrpí núdzou o mladé talenty. Prinášame vám výber z ocenených filmov postupovej súťaže CINEAMA 2019, ktorý vás o tvorivosti nastupujúcej generácie animátoriek a animátorov presvedčí.

Detská filmová spoločnosť CVČ

MICKEY MYŠ?

(Kategória do 16 rokov, 1. miesto)

Hravé kolektívne dielko Detskej filmovej spoločnosti pri CVČ v Košiciach prichádza s originálnou teóriou o azda najikonickejšej postavičke kresleného filmu Mickey Mousovi a jeho nápadnej podobnosti na pandu.

 

Katarína Filimpocherová

Zmysel

(Kategória do 21 rokov, 1. miesto)

Katarína Filimpocherová vo svojom krátkom filme Zmysel vynaliezavo rieši problém ako pohyblivým obrazom sprostredkovať skúsenosť nevidiaceho človeka, odkázaného na hmat a sluch.

https://www.youtube.com/watch?v=qMUVlBpSxss

 

Kristína Bajaníková

FACE OFF

(Kategória do 21 rokov, 2. miesto)

Krátky príbeh o živote v pretvárke a oslobodzujúcej odvahe vystúpiť z davu rozpovie film Face Off mladej autorky Kristíny Bajaníkovej.

 

Jozef Petrenčík a Adrián Minďáš

Ťažkosti s kúzelnou paličkou

(Kategória nad 21 rokov, 1. miesto)

Film, ktorý bol vytvorený technikou stop-motion rozpráva príbeh o chlapčekovi, ktorý nájde kúzelnú paličku a spôsobí s ňou nemalé problémy svojim dvom sestrám.