Moje umenie

Piaty ročník výstavy Naiva Bratislava

Autor: Kikka Nyrén

Od 7. do 29. septembra 2022 sa v Primaciálnom paláci v Bratislave koná medzinárodná výstava naivného umenia NAIVA BRATISLAVA 2022.

Piaty ročník podujatia opäť ponúka pohľad na súčasnú naivnú tvorbu a predstavuje diela 42 výtvarníkov z 13 krajín. Okrem fyzickej výstavy v priestoroch Justiho siene Primaciálneho paláca v Bratislave sú diela z tejto expozície vystavené aj online, a to až do konca októbra, na www.naivabratislava.sk.

Motívom výstavy je obraz, ktorý vytvorila fínska výtvarníčka Kikka Nyrén, víťazka minuloročnej hlavnej ceny. Okrem jej obrazov sa na výstave nachádzajú diela výtvarníkov zo Slovenska, Českej republiky, Poľska, Bulharska, Ukrajiny, Talianska, Fínska, Írska, Francúzska, Grécka, Veľkej Británie, Izraela a Libanonu.

Sprievodným programom výstavy sú komentované prehliadky každú stredu a sobotu o 17:00 hod. Výstava sa 24. 9. 2022 stala súčasťou podujatia DEŇ OTVORENÝCH ATELIÉROV, ktoré organizuje Malokarpatské osvetové stredisko v Modre.

Zobrazenie príbehov, tradícií, fantazijných svetov a okamihov všedného dňa – to všetko čaká návštevníkov výstavy každý deň (okrem pondelka) od 13:30 hod. do 18:30 hod.

Podujatie organizuje občianske združenie ART 40 s finančnou podporou Bratislavského samosprávneho kraja.

Vstup na výstavu je voľný.

TEXT: Redakcia
FOTO: Naiva Bratislava