Moje umenie

Pocta Starinčanom

Podujatie „Pocta Starinčanom“ sa uskutoční dňa 20. októbra 2019 v priestoroch MsKS Humenné o 15.00 hod.
Podujatie je venované 30. výročiu spustenia vodného diela Starina do prevádzky a oslavám 60. narodenín významného prešovského choreografa, tanečného a vysokoškolského pedagóga doc. Vladimíra Marušina, ArtD.
Vodné dielo Starina vyriešilo krízovú situáciu so zásobovaním vody v 80-tych rokoch minulého storočia v okresoch Snina, Humenné, Vranov nad Topľou, Prešov, Košice, Michalovce a Trebišov, ale svoje rodisko muselo opustiť cez 3500 našich spoluobčanov rusínskej národnosti, tzv. „pujďákov“.
Táto rusínska „pujďácka“ kultúra fascinovala a inšpirovala doc. Vladimíra Marušina, ArtD. k vytvoreniu mnohých vynikajúcich umeleckých choreografických diel, ktoré budú pri príležitosti jeho 60. narodenín prezentované na koncerte vyššie uvedeného projektu. Samotný koncert bude doplnený i jeho tanečnými kompozíciami z regiónov, ktoré „starinskú“ vodu používajú, z okresov Snina, Humenné, Vranov nad Topľou a Prešov. Symbolicky sa koncert ukončí tancom Utopená krása.

Podujatie bude realizované s finančnou podporou Fondu na podporu kultúry národnostných menšín.

V programe budú účinkovať FS Chemlon Humenné, DFS Chemloňáčik Humenné, Ľudovít Džubák a spevácke skupiny Hačure a Bosoročky.

Dátum

20.10.2019

Čas

15:00

Miesto

Humenné, MsKS Humenné