Moje umenie

Folklórny festival Východná

Folklórny festival Východná je najstarší a najrozsiahlejší celoslovenský festival s medzinárodnou účasťou na našom území. Každoročne na prahu letnej turistickej sezóny v prvý júlový víkend v atraktívnom prostredí v blízkosti Vysokých i Nízkych Tatier ožijú bohaté ľudové tradície a rázovitá obec Východná sa na niekoľko dní stane centrom slovenskej kultúry.

Folklórny festival Východná čakajú dve viditeľné zmeny v programe. Prvýkrát v 65-ročnej histórii pôjde tradičný sobotňajší sprievod 6. júla z amfiteátra dole obcou, kde vyvrcholí veselicou zúčastnených súborov. Záver celého Folklórneho festivalu Východná bude tvoriť Galaprogram, ktorý sa opäť bude konať v nedeľu 7. júla.

Prvý raz sa stretnú na jednom pódiu tri známe umelecké telesá. Štvrtkový večer 4. júla otvorí legendárny Umelecký súbor Lúčnica. V piatok 5. júla sa bude hlavná pozornosť sústrediť na SĽUK, ktorý oslávi 70. výročie svojho vzniku, a v sobotu 6. júla sa na Veľkej scéne predstaví Tanečné divadlo Ifjú Szivek. Celý program festivalu nájdete na stránke festivalu.

Dátum

04.07.2019 - 07.07.2019

Čas

Celý deň

Miesto

Východná